چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما. وقتی نوبت به انتخاب یک ساعت می رسد ، مهم است که توجه داشته باشید که یک اندازه برای همه مناسب نیست.

به این ترتیب ، وقتی قصد خرید یک ساعت را دارید ، باید بدانید که چگونه یک ساعت مناسب را برای مچ دست خود انتخاب کنید.

در حالی که هیچ قانونی برای اندازه یا شکل مناسب برای قاب ساعت وجود ندارد ، نکاتی وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که با یک قطعه متناسب روبرو هستید.

برای کسانی که برای اولین بار از ساعت استفاده میکنند باید گفت ، ساعت شما باید روی مچ دست خود احساس راحتی کند و به اندازه کافی محکم باشد که شما را شیک نشان دهد  اما به اندازه کافی شل شود که به پوست شما آسیب نرسد. سپس فاکتورهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شود ، مانند اندازه ، عرض و طراحی ساعت.

ممکن است همه اینها کمی پیچیده به نظر برسد اما پیدا کردن ساعت مناسب برای اندازه مچ دست شما راحت تر از آنچه فکر می کنید است ، و ما می توانیم به شما نشان دهیم که چگونه در مورد آن کار کنید.

اندازه مچ دست من چیست؟

قبل از اینکه بتوانید ساعت مناسب مچ دست خود را پیدا کنید ، ابتدا باید اندازه مچ دست خود را بدانید. این که آیا مچ دست شما بسیار باریک ، متوسط یا ضخیم است .

به همین ترتیب ، رمزگشایی کدامیک از این دسته ها به شما تعلق می گیرد بخشی جدایی ناپذیر در انتخاب ساعت مناسب مچ دست شماست.

هنگامی که اندازه مچ دست خود را می دانید ، می توانید یک ساعت مناسب را انتخاب کنید که بسیار عالی به نظر می رسد و احساس راحتی می کند.

دانستن اندازه  مچ دست شما نیز اگر دوست دارید به صورت آنلاین خرید کنید بسیار مفید خواهد بود زیرا قادر خواهید بود سبکی را خریداری کنید که متناسب با آن مناسب نباشد. همچنین ممکن است به شما در محدود کردن انتخاب طرح کمک کند.

به عنوان مثال ، اگر مچ دست شما نازک است ، ممکن است بخواهید یک ساعت با صفحه کوچکتر را انتخاب کنید. در حالی که ، اگر مچ دست شما ضخیم است ، یک ساعت ورزشی ممکن است انتخاب تمیز تری داشته باشد.

چگونه می توان مچ دست خود را اندازه گرفت

  • یک نوار اندازه گیری یا نوار کاغذ انعطاف پذیر بگیرید.
  • آن را به دور بازوی خود بپیچید تا جایی که معمولاً ساعت شما در آن قرار دارد ، که باید دقیقاً زیر استخوان مچ باشد.
  • اگر از نوار کاغذی استفاده می کنید ، یک قلم را بگیرید و نقطه ای را که انتهای خود در آن قرار دارد علامت گذاری کنید.
  • با توجه به اندازه گیری ، کاغذ را از آن جدا کرده و کنار یک خط کش قرار دهید.
  • اگر مچ دست شما 14-16 سانتی متر است ، بسیار نازک است. 16-17cm مچ باریک است. 17cm-18cm یک مچ متوسط است و بالاتر از 18cm یک مچ ضخیم است.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

چیزهایی که باید هنگام جستجوی ساعت مناسب در نظر بگیرید

وقتی در حال خرید ساعت مچی مناسب برای مچ دست خود هستید ، باید به عناصر اصلی فکر کنید. قطر ، ضخامت ، عرض بند ، مواد استفده شده در ساعت و جزئیات ساعت ، همه ویژگی های اساسی هستند که شما باید از آنها برای یافتن ساعت مناسب استفاده کنید.

با قطرمناسب ،ساعت را تماشایی کنید

از آنجا که ساعت بیشترین توجه را نسب به شخصیت شما نشان می دهد ، قطر ساعت در هنگام خرید یک ساعت مچی مهم مورد توجه است.

به طور کلی ، قطر تماشای مردان از 38 میلی متر تا 46 میلی متر است. هر چیزی خارج از این محدوده تمایل به نظر می رسد خیلی کوچک یا بزرگ باشد. برای یافتن اندازه مناسب در محدوده ، از اندازه گیری مچ دست خود استفاده کنید.

اگر مچ دست شما بین 14cm – 18cm است ، یک ساعت کوچک یا متوسط با قطر 38 mm ، 40 mm یا 42 mm انتخاب کنید. اگر مچ دست شما 18 سانتی متر و بالاتر است ، یک مورد بزرگتر را انتخاب کنید ، مانند نمونه ای که 44-46 میلی متر باشد.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

مشاهده ضخامت ساعت

مورد بعدی شما باید ضخامت ساعت باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، عمق ساعت باید متناسب با قطر مورد باشد. به این ترتیب ، ضخامت باید مانند اندازه قطر افزایش یابد.

با رعایت این قانون ، شما می توانید یک ساعت را انتخاب کنید که بیشترین ضخامت دلپذیر برای مچ دست شما باشد ، تا زمانی که قطر مناسب شما باشد.

به طور معمول ، یک ساعت مچی با قطر 38 تا 42 میلی متر دارای ضخامت 7 میلی متر خواهد بود. آنهایی که 44 میلی متر و بالاتر هستند ، تقریباً 9 میلی متر ضخامت دارند یا بیشتر.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

عرض بند ساعت

وقتی حرف از بند ساعت می آید ، اکثر ساعتهای متناسب با پهنای آن دارای نیمی از قطر ساعت هستند. بنابراین ، اگر ساعت شما دارای یک مورد 42 میلی متر است ، باید از پهنای باند 21 میلی متر برخوردار باشد. البته این فقط یک راهنما است و بسیاری از مردان بسته به سلیقه خود ، بند وسیع تر یا باریک تری را ترجیح می دهند.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

نوع بند ساعت

برای انتخاب ساعت مناسب مچ دست خود ، نوع بند به اندازه عرض اهمیت دارند. از آنجا که نوارهای فلزی سنگین تر و ضخیم تر از آنهایی هستند که از چرم یا مواد هستند ، در مچ های بزرگتر به نظر می رسد. با این حال ، این نیز می تواند یک موضوع از اولویت شخصی باشد و می توان نوارهای فلزی نازک را پیدا کرد.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

مشاهده جزئیات

جزییات ، از جمله نشانگر ساعت، عقربه ها ، آنالوگ و دیجیتالی بودن ساعت نیز باید هنگام خرید در یک ساعت جدید در نظر گرفته شود. اندازه این عناصر و میزان برجسته بودن آنها به راحتی می تواند بر اندازه ظاهری یک ساعت بزرگ تأثیر بگذارد.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

انتخاب ساعت مناسب برای اندازه مچ دست خود

هنگامی که اندازه مچ دست و عناصر اصلی خود را تعیین کردید ، می توانید یک ساعت مناسب برای شیک کردن خود پیدا کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که این راهنما را رعایت کنید ، و به زودی می توانید که ساعت مچی جدیدی متناسب و شیک بر روی دست شما به نظر می رسد.

مچ های خیلی نازک

اگر یک مچ دست لاغر دارید ، هنگام خرید یک ساعت مچی ، باید نسبت ها را در نظر داشته باشید. با آزمایش ساعتهای مختلف شروع کنید و آنها را ارزیابی کرده و نحوه شیک بودن ساعت بر روی مچ دست شما را ارزیابی کنید.

سپس سعی کنید از هر ساعت خیلی بزرگ و حجیم خودداری کنید زیرا این امر مچ دست نازک شما را تحت الشعاع قرار خواهد داد و احتمالاً بی دست و پا به نظر می رسید.

همچنین به خاطر داشته باشید که پوشیدن هر ساعت بزرگی در زیر پیراهن شما باعث مشکل در شما میشود ، بنابراین به طرح های کوچک و باریک بپیوندید.

به طور معمول ، یک ساعت 38 میلی متری مناسب برای افرادی با مچ های بسیار نازک ارائه می دهد. اگرچه این قطر در مقایسه با ساعتهای مردان دیگر به نظر می رسد کوچک است ، ولی ظاهری متعادل به شما می بخشد.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

مچ های باریک

اگر مچ دست شما باریک است اما کوچک نیست ، بهتر است بدون هیچ معطلی ، ساعت مچی باریک و پیشرفته را انتخاب کنید.

برای رسیدن به این ترکیب، سعی کنید یک ساعت که دارای اندازه نازک با قطر متوسط را انتخاب کنید. طرحی که 40 میلی متر باشد برای مچهای باریک که راحت بر روی دست شما بنشیند.

در مورد ضخامت ساعت ، اطمینان حاصل کنید که آن را  8 میلی متر یا پایین تر نگه دارید. هر چیزی بزرگتر از 8 میلی متر ممکن است خیلی از مچ دست شما خارج شود و حجیم و پرتحرک به نظر برسد.

همچنین در هنگام خرید از طراحی کلی ساعت استفاده کنید. ساعت های باریک ، که برای مچ های باریک ایده آل هستند ، با دستبندهای باریک به نظر می رسند به بهترین وجه ظاهر می شوند.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

مچ دست متوسط

اگر مچ دست شما باید خود را خوش شانس بدانند. از آنجا که قاب آنها در وسط طیف قرار می گیرد ، ساعتهای زیادی وجود دارد که می توانند متناسب با ساختار آنها باشند.

گفته می شود که طرح های خاص طبیعتاً بهتر از سایرین به نظر می رسند. بنابراین ، اگر یک مچ دست متوسط دارید ، سعی کنید از ساعتهایی که بیش از حد بزرگ یا کاملاً کوچک هستند ، خودداری کنید.

یک ساعت مچی که در وسط قرار دارد ، مانند ساعت با قطر 42 میلی متر ، به بهترین شکل مچ دست شما را می پوشاند و جلوه ای شیک به شما می بخشد. اگرچه اندازه ممکن است انتخاب شما را تا حدودی محدود کند ، اما باید در طراحی های مختلف احساس راحتی کنید.

یک مچ دست متوسط این توانایی را دارد که طیف وسیعی از دستبند و ساعت وجود دارد ، بنابراین مواردی را که برای شما جذاب است انتخاب کنید. این که آیا شما دوست دارید یک ساعت با یک دستبند فلزی قلاب دار یا یک سبک باریک با بند چرمی دوست داشته باشید ، سلیقه مورد نظر شماست.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

مچ ضخیم

یک مچ ضخیم خواستار یک ساعت بزرگ است ، اما خیلی دور نشوید. پیدا کردن یک ساعت کاری متناسب با قاب شما به معنای انتخاب دقیق ترین ساعت موجود در بازار نیست.

در عوض ، سعی کنید اندازه را با سبک تعادل برقرار کنید. با انتخاب ساعتی با کیس 44-46 میلی متر یا کمی بزرگتر شروع کنید.

با انجام این کار تضمین می شود که ساعت متناسب با مچ دست شما باشد و به نظر نمی رسد بیش از حد کوچک یا بزرگ باشد.

سپس سبکی را که دوست دارید انتخاب کنید. ساعت مچی ورزشی اغلب در مچ ضخیم به نظر می رسد ، اما طرح های دیگر را نیز رد نکنید. فقط مطمئن شوید که ساعتی که انتخاب می کنید مناسب مچ دست ضخیم است و از سبک مناسب برخوردار است.

به طور خاص ، مراقب انتخاب خود باشید.

چگونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

چگونه یک ساعت را برای اندازه مچ دست خود انتخاب کنید

  • اگر مچ دست نازک یا باریک دارید ، یک ساعت با یک بند کوچک و باریک انتخاب کنید.
  • اگر مچ ضخیم دارید ، یک ساعت با یک بند بزرگ و بند پهن را انتخاب کنید.
  • نوارها و دستبندهای نازک ، مانند سبک های میلانی و چرمی ، مچ بندهای باریک را بهتر می پوشند در حالی که سبک های چسبان فلزی ضخیم تر در قاب های بزرگتر به نظر می رسند.
  • به یاد داشته باشید ، وقتی از ضخامت مورد استفاده می شود ، 6-8 میلی متر برای مچ های نازک ایده آل است ، 8-12 میلی متر برای مچ های متوسط مناسب است ، و 14-18 میلی متر در مچ های ضخیم به نظر می رسد.

 

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *