چرا ساعتهای کوارتز بسیار دقیق هستند؟ با شروع نیمه دوم قرن بیستم ، ساعت مچی ارزان تر و دقیق تر شروع به کار کرد. این به دلیل اختراع ساعت کوارتز بود که یک ساعت مچی برقی یا باتری است. کوارتز رایج ترین گزینه برای ساعت مکانیکی میباشد . با ما همراه باشید .

چرا ساعتهای کوارتز بسیار دقیق هستند؟ساعتهای کوارتز می توانند بسیار ارزان باشند. آنچه که در همه آنها مشترک هست دقت زمانبندی عالی این نوع ساعت ها است. برای درک اینکه چرا ساعتهای کوارتز بسیار دقیق هستند ، ما باید دقیقاً بدانیم که چه چیزی باعث می شود آنها به معنای واقعی کلمه عالی هستند.

بیشتر بخوانیدراهنمای کامل برای انتخاب ساعت مناسب زنانه

کوارتز Watch Origins

شاید هرگز “بحران کوارتز” را نشنیدید ، اما اگر در دهه 1970 شما یک ساعت ساز بودید، اجتناب ناپذیر بود که این کلمه را بشنوید. صنعت ساعت سازی در قرن ها از زمان اختراع اولین ساعت جیبی در اوایل قرن شانزدهم پیشرفت های بسیاری را تجربه کرده بود ، اما چیزی به اندازه ایجاد ساعت کوارتز زلزله ایجاد نکرد.

اولین ساعت کوارتز در سال 1927 در آزمایشگاه بل بل ایجاد شد. در قرن بیستم ، آزمایشگاه های اسطوره ای Bell محل تولد بسیاری از تحول آمیزترین اختراعات جهان بود و ساعت کوارتز مطمئناً جهان را متحول می کرد.

سالها پیش بود که مکانیک کوارتز به اندازه کافی کوچک ساخته شد تا در یک ساعت مجهز شود ، اما وقتی این اتفاق افتاد همه چیز تغییر کرد. بنابراین انقلاب کوارتز آغاز شد.

آن لحظه مهم در روز کریسمس 1969 اتفاق افتاد. سیکو ، یک شرکت ساعت سازی ژاپنی ،ساعت Astron را منتشر کرد ، یک ساعت نسخه محدود که به اندازه یک ماشین هزینه داشت.علی رغم اینکه این ساعت ها در آغاز گران قیمت بودند، تنها چند سال بیشتر طول خواهد کشید تا ساعت کوارتز آنقدر فراوان شود که ساعت سازان سابق سوئیسی در هراس بودند.

ساعتهای آنالوگ در مقابل دیجیتال

در بیشتر تاریخ ، ساعتها به صورت آنالوگ بوده اند. یعنی آنها یک ساعت فیزیکی داشته اند. انقلاب کوارتز در ساعت سازی همزمان با انفجار ساعتهای دیجیتال ، که دارای نمایشگرهای الکترونیکی هستند. اولین ساعت دیجیتالی در سال 1972 به بازار عرضه شد و توسط یک شرکت آمریکایی به نام Hamilton Watch Co بود.

اگرچه اولین ساعت دیجیتالی آمریکایی بود ، اما ژاپن این مفهوم را در دست گرفت ، آن را بهبود بخشید و ارزانتر ساخت. سیکو ، به طور طبیعی ، این نوع ساعت ها را رهبری کرد و به زودی یکی از بزرگترین ساعت سازان در جهان شد.

این شرکت پیشگامانه هوشمندانه تصمیم گرفت ساعتهای کوارتز آنالوگ و دیجیتال را بسازد.

زمانبندی برای آدم ها

درک قدردانی از تحول عظیمی که کوارتز در آن به کار گرفته است ، این است که بدانیم چطور ساعت مچی کوارتز کار می کند و این امر در ابتدا به طور مختصر به بحث در مورد چگونگی عملکرد ساعت ها می پردازد.

ساعتها  از ترکیبی از آونگ ها و چرخ دنده ها برای پیگیری ثانیه ها استفاده می کردند و سپس برای محاسبه دقیقه ها و ساعت ها از آن استفاده میشود.

این افشاگری که پاندول ها ابزاری ایده آل برای نگه داشتن زمان دقیق بودند ، نخستین بار توسط گالیله ساخته شد ، که شاید بیشتر به خاطر مردی شناخته شود که دفاع از هلیوسنتریسم منجر به دستگیری در منزل وی تا آخر عمر شد.

آونگ ها واقعاً مفید هستند ، اما به سختی کاربردی برای پوشیدن مچ دست شما هستند. ساعتهای مکانیکی آنها را با نوسان ساز جایگزین کردند.

این دو بخش با هم مانند یک آونگ کار می کنند و گذر زمان را از طریق حرکات عقب و جلو ردیابی می کنند. قرن ها ، این دقیق ترین وسیله برای صرفه جویی در وقت بود. سپس نوسانات کوارتز کشف شد.

ساعتهای کوارتز چگونه کار می کنند؟

کوارتز دومین ماده معدنی رایج در زمین است ، اما به دلیل فراوانی ، مهمترین ویژگی آن این است که پیزوالکتریک است. هنگامی که برق از طریق بلور کوارتز ارسال می شود ، ارتعاش می یابد ، یا نوسان پیدا می کند.

فرکانسی که در آن نوسانات بلورهای کوارتز ، همیشه 32،678 بار در ثانیه ، برای تعیین زمان استفاده می شود.

یک ساعت کوارتز از انرژی باتری برای ارسال بار الکتریکی ثابت از طریق بلور کوارتز استفاده می کند.یک ساعت کوارتز مانند یک ساعت مکانیکی دارای دنده هایی است که دست ها را چرخانده است (با فرض اینکه این یک ساعت مکانیکی است ؛ نمایشگرهای دیجیتالی کاملاً متفاوت هستند) اما در حالی که یک ساعت مکانیکی به نوسان ساز بستگی دارد تا زمان خود را حفظ کند ، در یک ساعت کوارتز ، بلور کوارتز زمان سنج است.

بیشتر بخوانید: گونگی انتخاب یک ساعت برای اندازه مچ دست شما

چرا ساعتهای کوارتز دقیق تر از مکانیکی هستند؟

اکنون می دانید که اصول اولیه چگونگی کار یک ساعت کوارتز چیست ، اما چرا یک ساعت کوارتز دقیق تر از یک ساعت مکانیکی است؟ خوب ، عوامل مختلفی وجود دارد ، اما اولین موردی که ما به آن خواهیم پرداخت فیزیک پایه است.

برای اینکه نوسان مکانیکی یک ساعت مکانیکی انجام شود ، انرژی باید از طریق قسمتهای زیادی از آن ارسال شود تا چرخ دنده ها و نوسانگرها چرخانده شود.این انرژی یا با سیم پیچ دستی ساعت و یا در ساعت های اتوماتیک با حرکت طبیعی مچ دست پوشنده تأمین می شود.

این قطعات متحرک باعث ایجاد اصطحکاک شده و انرژی مصرف می کنند ، به این معنی که مهم نیست که چقدر مرتباً ساعت خود را تمیز کنید ، برخی از تلاشهای شما از بین می رود.

یک ساعت کوارتز قطعات متحرک را به حداقل می رساند و انرژی خود را از باتری دریافت می کند ، بنابراین توان لازم برای حفظ نوسان کریستال از بین نمی رود.

صحبت از نوسانات ، فرکانس طبیعی کوارتز نیز وسیله ای بسیار مطمئن تر برای صرفه جویی در زمان از حرکات فیزیکی یک ساعت مکانیکی است ، هر چقدر هم که بتوان آنرا ساخت.حتی بزرگترین ساعت سازان در سوئیس از واقعیت های فیزیکی ایجاد یک ماشین فوق العاده پیچیده محدود شده اند.

کوچکترین اشتباه باعث تغییر کارکرد دقیق ساعت می شود.کریستال کوارتز همیشه با همان فرکانس نوسان می کند ، مهم نیست که بقیه ساعت از نظر طراحی چقدر ضعیف باشد.

سرانجام ، دقت زمانبندی تحت تأثیر نیروهای طبیعی جهان است. به طور خاص ، گرانش.

مانند هر چیز دیگر ، قطعات مکانیکی یک ساعت تحت فشار قرار دارند.ساعت سازان قرن ها با این کار دست به گریبان بوده اند و راه حل های بیشماری برای این مشکل از جمله طرح های بسیار جذاب و جالب توربیلون پیدا کرده اند.

طرح های ساعت مدرن مکانیکی بیشتر اثرات گرانش را از بین برده اند ، اما برای ساعت های کوارتز حتی مسئله ای نیست. بلور کوارتز بدون توجه به آنچه تغییر می کند ، همان را تغییر می دهد.

در اینجا این نکته وجود دارد که چرا یک ساعت کوارتز احتمالاً باید ساعت انتخاب شما برای استفاده روزمره شما باشد( ساعت قابل اطمینان که روزانه می پوشید.)

ساعت کوارتز چقدر دقیق تر است؟

مانند ساعتهای مکانیکی ، ساعتهای کوارتز می توانند از لحاظ کیفیت به طرز چشمگیری تغییر کنند. با این وجود ، صرف نظر از تفاوت های کیفی ، میانگین دقت یک ساعت کوارتز استاندارد بیشتر یا مساوی بهترین ساعتهای مکانیکی جهان خواهد بود.

با وجود این همه صحبت از صحت ، مهم است که درک کنیم که ما در مورد افزایش یا از دست دادن ثانیه فقط در روز صحبت می کنیم.

یک ساعت مچی معمولی کوارتز یک ثانیه در روز به دست می آورد یا از دست می دهد ، در حالی که بهترین ساعتهای مکانیکی به طور متوسط سه ثانیه است. بهترین ساعتهای کوارتز موجود در بازار به طور متوسط روزانه 0.20 ثانیه تغییر می کند.

این تغییرات به حدی اندک است که شما معمولاً فقط پس از چند هفته یا بیشتر متوجه آنها می شوید.

به طور کلی ، تنها زمانی که افراد به چیزی با دقت بیشتر نسبت به ساعت کوارتز استاندارد احتیاج دارند ، هنگام انجام اندازه گیری های علمی است. برای آن افراد ساعت و ساعت اتمی وجود دارد.

برای بقیه مردم ، ساعت کوارتز بیش از اندازه دقیق است تا مطمئن شوید که هیچ وقت شروع بازی بزرگ را از دست نمی دهید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.