ساعت مچی چیست؟ در این دوره که فن آوری های پیچیده وجود دارد ، چیزهای کاملاً ظریف در مورد یک ساعت مچی وجود دارد که نباید از ویژگی های ساعت های مچی غافل شوید.

ساعت مچی چیست؟

ساعت مچی چیست؟

طبق تعریف ، یک ساعت مچی یک ساعت نظامی ساده است ، که در ابتدا به آن “ساعتهای سنگر” گفته می شد که سربازان  در جنگ جهانی دوم میپوشیدند.

ساعت های مچی برای انجام کار های مهم ساخته شده اند تا زمان دقیق را بگویند.جنس این ساعت ها اغلب از ضد گرد و غبار و ضد آب ساخته شده اند ، معمولاً دارای پوشش استیل ضدزنگ بوده اند.

ساعتهای مچی دارای حداکثر 30/30 ثانیه اختلاف در روز طراحی شده اند. A-11 یک نمونه کلاسیک از اولین ساعتهای میدانی است.

به نظر می رسد خلاف واقع است که وقتی تلفن های هوشمند و مانند آن ساخته شده اند ، ساعت های مچی می توانند محبوبیت خود را حفظ کنند.

با اینکه ساعت های مچی هوشمند به بازار امده است اما هنوز ساعت های مچی به دلیل ساده و شیک بود هنوز هم عالی به نظر میرسند.

برای درک جذابیت مدرن یک ساعت مچی ، باید تاریخچه آنها و چگونگی تطبیق – یا عدم اقتباس – آنها را با زمان بررسی کنیم.

تاریخچه ساعت

ساعت مچی چیست؟

قبل از جنگ جهانی اول ، ساعت های مچی جز لوازم جانبی خانمها بودند. اما با شروع جنگ جهانی دوم با الهام از Tank Watch نمونه ای برای سربازان ساخته شد.

این ساعتها برای مردی که معمولاً یک ساعت جیبی داشتند ، خسته کننده و غیرقابل توصیف محسوب می شد. با این وجود ، ضرورت جنگ منجر به یک تغییر جهانی شد ، هم در حوزه غیرنظامی و هم در اینده.

یک ساعت یک ابزار ارزشمند برای اطمینان از دقت نظامی بود ، اما در بحبوحه نبرد ، بیرون اوردن ساعت از  جیب خود برای بررسی زمان غیر عملی و بالقوه کشنده بود.

ساعت مچی راه حل این مشکل بودند. اولین ساعت مچی برای افراد ارتش “ساعت سنگر” خوانده می شد ، زیرا آنها به مردانی که به معنای واقعی کلمه در سنگر بودند ، داده میشد.

در حالی که استفاده از ساعت مچی توسط مأمورین در دوران جنگ جهانی اول از رویه های معمول در ارتش بود ، اما تا زمان جنگ جهانی دوم اینطور نبود که نظامیان هر دو طرف اقدام به ساختن آنها به صورت استاندارد کردند.

انواع بیشماری از ساعتهای مأموریت توسط ارتش وجود دارد ، هر چند همه آنها مشابه بودند ، و رایج ترین (حداقل در طرف متفقین) مشخصات نظامی آن ها A-11 بود.

ویژگی های ساعت مچی:

انتظار می رود مانند ساعت های نظامی ، از نظر قابلیت اطمینان از زمانبندی و دوام بدنی ، ساعت های مچی نیز مطابق با این استانداردهای خاص باشند.

در دهه های قبل ، ساعت های کوارتز باتری دار با افزایش انتظارات برای صحت اطمینان، که فقط 30 ثانیه در روز از دست می داد یا به دست می آمد ، بسیار دقیق تلقی می شدند.

خصوصیات دیگری نیز وجود داشت که باعث می شد یک ساعت مچی مخصوصاً در این زمینه مفید باشد.

ساعت از جنس استیل برای پوشش ، مورد استفاده قرار می گرفت ، در حالی که یک چرم یا تسمه قابل تنظیم و راحت بصورت استاندارد است.

همچنین ، نمایشگر در هر شرایطی نیاز به خواندن داشت ، بنابراین اعداد سفید را روی زمینه سیاه مینوشتند.

اکنون بیش از یک قرن از آغاز جنگ جهانی اول و محبوبیت در حال ظهور ساعت مچی برای مردان می گذرد.در این 100 سال ، ساعت ها ویژگی های پیچیده تری پیدا کرده اند در حالی که مد ده ها سبک عوض شده است.

با این وجود ، از طریق همه این موارد ، ساعت مچی کلاسیک و بدون سر و صدا ، همچنان یک قطعه محبوب در بین کلکسیونرها و پوشیدن این ساعت ها است.

بیایید به چهار ساعت مچی که نشان می دهد ساعت مچی در دوره مدرن چگونه است بپردازیم.

نکته عالی در مورد ساعتهای مچی ، ماندگاری و مصونیت کامل آنها نسبت به تغییر مد است.برای هر کسی که به دنبال خرید یک ساعت مچی دیگر باشد یا شاید اولین بار باشد که استفاده میکند ، در اینجا برخی از بهترین ساعتهای میدانی که امروز به بازار عرضه می شوند وجود دارد.

در اینجا تعدادی از لیست ساخته شده است:

ساعت مچی میدانی همیلتون خاکی

ساعت مچی چیست؟

همیلتون یک ساعت زیبا ایجاد کرده است که به نظر می رسد واقعا می توانست در جبهه های جنگ جهانی دوم پوشیده شود.

این کیس از جنس استیل ضد زنگ ، بند نایلون و صفحه نمایش با کنتراست بالا است که از اعداد بزرگ سفید در پس زمینه سیاه استفاده می کند.

اگر قیمت برای چنین ساعت اصلی بسیار بالا به نظر می رسد ، در نظر بگیرید که در زیر طرح ساده این ساعت ، کیفیت ساعت ساز مشهور سوئیس همیلتون است.

این یک ساعت مکانیکی کلاسیک است ، یک بازگشت واقعی در دوره زمانبندی مدرن ما. ساعت مچی خاکی برای هر کسی که از مدل های کلاسیک لذت می برد ، ساعت عالی است.

 ساعت Bertucci A-2T Original Classic

ساعت مچی چیست؟

برای گزینه ای مناسب تر ، ساعت Bertucci A-2T  که مشابه Hamilton هست.

Bertucci یک شرکت ساعت سازی آمریکایی است که از سال 2003 شروع به کار کرد و تمرکز آنها کاملاً روی ساخت ساعتهای میدانی با کارایی بالا است.

Bertucci با ساخت کوارتز ژاپنی کاملاً در آمریکا تولید شده است و دوام ساعت آنها را تضمین می کند ، چیزی که هر افسر میدانی مطمئناً از آن استفاده می کند.

ساعت Scout Expedition Exxition

ساعت مچی چیست؟

از طرف دیگر یک شرکت آمریکایی دیگر ،به نام  Timex ، یک ساعت ارزان قیمت و کلاسیک ، Expedition Scout ارائه می دهد.

شرکت Timex با ساخت ساعتهای خوب و با قیمت های مناسب شناخته شده است و این ساعت آنالوگ کوارتزی سبز و متناسب که ، با بند نایلونی و اعداد بزرگ درخشان بر روی پس زمینه سبز قرار دارد.

همچنین شامل یک تاریخ شمار است. اگر فقط در جستجوی چیز ساده ای هستید که هزینه زیادی را صرف نمی کند ، باید این ساعت را بخرید.

ساعت Luminox Aticama Field

 

ساعت مچی چیست؟

این روزها ، وقتی مردم در مورد ساعتهای نظامی صحبت می کنند ، غالباً منظورشان لومینوکس است.

این شرکت مستقر در ایالات متحده که مأموریت آن ساخت ساعتهای با دوام برای شاخه های مختلف ارتش از جمله دریانوردان دریایی را فراهم کرده است.

این ساعت ها به مراتب پیشرفته تر از ساعتهای استاندارد میدانی دیگر هستند ، مجهز به انواع ویژگی های در نظر گرفته شده برای کمک به زنان و مردان در خطرناک ترین شرایط.

همانطور که در عکس مشاهده می کنید ، لومینوکس با نورپردازی روی دستها کار بسیار خوبی انجام می دهد که یکی از دلایلی است که جز لیست بهترین ساعتهای درخشان میباشد.

خط Luminox Aticama Field شامل ساعتهای مختلفی است که از ساعت مچی کلاسیک الهام گرفته اند ، البته با پیچ و تاب های مدرن.

آتاکاما 1929

نزدیکترین ساعت به یک ساعت مچی کلاسیک ، احتمالاً Atacama 1929 است. این ساعت آنالوگ کوارتز دارای یک بند چرمی قهوه ای و دارای روزشمار و تاریخ شمار است.اگرچه ظاهر آن به اندازه یک ساعت مچی کلاسیک از کنتراست زیاد نیست.

 

به نظر می رسد ساعت های مچی کلاسیک با داشتن ریشه های خود در زمان های ساده تر (حداقل از نظر فناوری) ، همچنان مورد محبوب نسل های بعدی خواهد بود.

شما دفعه بعد که در بازار هستید و به دنبال ساعت مناسب هستید این موارد را در نظر بگیرید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

 

نوشته های مشابه